Sayfalar

27 Mart 2015 Cuma

Angry Mom vs Unkind Woman

Dizilerimin biri bitiyor öbürü başlıyor, Allah'tan koreliler de diziyi yarıda kesme gibi bir huy yok, iyi de reyting alsa kötü de alsa mutlaka bütün bölümleri çekmiş oluyorlar.

Geldik bu sefer ki ikiliye öncelikle ikisi de birer aile dizisi ve başroller de bayanlar yoğunlukta. Zengin adam fakir kız dramaları değil ki bu benim için çok büyük bir artı. Ve en sevdiğim yanı ikisi de yer yer hüzünlendiren kısımlar olsa da komedi dizisi.Unkind Woman'da aile tamamen bayanlardan oluşuyor, hayattan umduğunu bulamamış kaderin sillesini yemiş, kızını da kendisi gibi olmasın diye büyük baskılarla yetiştirmiş bir ablamızın hikayesi çevresinde dönüyor olaylar, oyuncu ablamız Chae Shi-Ra resmen döktürüyor, hele annesini canlandıran Kim Hye-Janın oyunculuğu muhteşem böyle çekinmeden lafı gediğine oturtan karakterlere bayılıyorum. Gelelim benim dizide en sevdiğim kısma Son Jae Rim ve Lee Ha-Nanın şapşik sahneleri.Dizi de fazla yer almasa da en sabırsızlıkla beklediğim sahneler bu ikisinin ki.Şimdiye kadar 8 bölüm yayınlandı ve toplam da 24 bölüm. Siz de hayata tutunmaya çalışan gerçekçi karakterlerin hikayesini seviyorsanız, ara ara komedi ara ara hüzün ara ara romatizm içeren bu diziye mutlaka göz atmalısınız.


Favori ikilim, bunlara ayrı bir dizi çekilsin^^
Angry Mom yayınlanalı daha 2 bölüm oldu ve dizimiz 16 bölüm. Özellikle başroldeki bayanı çok güzel buldum ki ben aktrisleri çok zor beğenirim ama bu kadını ağzım açık izledim resmen. Başroldeki Kim Hee-Seon ablamız kızını zorbaların elinden kurtarmak için okula öğrenci kılığında giden bir ahjummayı canlandırıyor. Bu dizinin senaryosu MBC tarafından 2014'ün en iyi senaryosu seçilmiş, ilk 2 bölüm muhteşem diyemesem de zevkle izlediğim bir dizi oldu. Bu dizide de bayan oyuncular ön planda, erkek başrol oyuncumuz ise Ji Hyun-Woo, kendisi  oldukça saf naif bir edebiyat öğretmenini canlandırıyor. Şimdilik aşk romatizm adına pek bir şey yok ancak okullarda ki zorbalık olaylarına sıklıkla değiniyorlar ki bu Kore'deki en büyük sosyal sorunlardan biri. Bu dizimiz zaman zaman komedi zaman zaman Kore'deki sosyal sorunlara değinen güzel bir dizi, Kore'nin gerçekçi(dizi de saf bir gerçekçilik yok ama en azında toz pembe bir dünya da değil) yanını görmek isteyenler bu diziye göz atabilirler.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder