Sayfalar

26 Ekim 2015 Pazartesi

Ne Yerim...

Ne yerim diye bir seri yapmak istiyorum genel olarak kore yemeklerini seviyorum ve ayırt etmeden yemeğe çalışıyorum.

닭갈비 (salçalı tavuk) türklerin genel olarak yiyebileceği bir yemek. Üzerine birde peynir isterseniz çok daha lezzetli oluyor^^. Genel olarak tavadakiler bitince kalan malzemelerin üzerine 밥(pilav) döküp yeni bir yemek yapıyorlar. Birde yanında sınırsız turşu meze vs verdikleri için masadan aç kalkmıyorsunuz.


7 yorum:

 1. Yemek konusunda sıkıntı yaşadın mı? Oraya gidenler özellikle koku konusunda sıkıntı yaşıyor diye biliyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ben çok yemek seçmem ama ben bile zorlandım zaman zaman :) kokular gerçekten ağır ama zamanla alışılır diye düşünüyorum.

   Sil
  2. Inşallah alışılır :) peki fiyatları nasıl yemeklerin? En sevdiğin yemek hangisi? Bulgogi Türk mutfağına en yakın yemek diye duydum. Sen yedin mi hiç? :)

   Sil
  3. Bu yorum yazar tarafından silindi.

   Sil
  4. yemekler genel olarak acı ve şekerli. Acı olması beni daha çok zorluyor maalesef. Evet bulgogiyi yedim oldukça güzel ancak şekerli bir yemek.

   Sil
  5. Bende buradaki kore restorantina gitmeyi düşünüyorum ama ne yesem ilk karar veremedim. Ramyun sürekli yiyorum ama orası bi farklı tabi. Senin bi önerin var mı?

   Sil
  6. Bende buradaki kore restorantina gitmeyi düşünüyorum ama ne yesem ilk karar veremedim. Ramyun sürekli yiyorum ama orası bi farklı tabi. Senin bi önerin var mı?

   Sil